Centrum stomatologiczne Siedlce – z jakich usług można skorzystać?

Korzystanie z centrów stomatologicznych zamiast wizyt w prywatnym gabinecie stomatologa to coraz częstsza praktyka w Polsce. Lekarze łączą swoje usługi i zrzeszają się w centrach, aby móc zaoferować swoim pacjentom szerszy wachlarz usług, a jednocześnie móc korzystać ze wspólnego sprzętu, zaplecza i bazy pacjentów. Z jakich więc usług można skorzystać w centrum stomatologiczne Siedlce?

Stomatologia

Stomatologia to podstawowy zakres usług, z których możemy tutaj skorzystać. Szerokie grono profesjonalistów służyć nam będzie pomocą i radą. Wykonają wypełnienia i leczenia ubytków w tym leczenia kanałowe przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych to komputer jest wykorzystywany do pomocny w pracy stomatologa. Komputerowo podawane jest znieczulenie, lub czyszczone kanały podczas leczenia kanałowego.

Co ważne, w takim centrum bardzo często jest możliwość zrobienia na miejscu zdjęcia RTG szczęki, ponieważ dysponują one własnym sprzętem. Dzięki takiemu zdjęciu lekarz dentysta jest w stanie stwierdzić przyczynę bólu zęba, powstający stan zapalny czy ocenić prawidłowość wykonanego wypełnienia. Takich możliwości niestety nie ma w zwykłym gabinecie stomatologicznym.

Stomatologia dziecięca

W stomatologi dziecięcej najistotniejsze jest natomiast podejście do małego pacjenta. W centrum stomatologicznym pracuje kilku lekarzy, dlatego będzie nam łatwiej wybrać tego z odpowiednim podejściem. U dziecka na pierwszej wizycie należy przede wszystkim zadbać o komfort psychiczny, dobrze by było, aby lekarz pozwolił na pooglądanie i podotykanie niektórych narzędzi stomatologicznych. A najważniejsze, by je uruchomić jeszcze przed włożeniem dziecku do buzi i zademonstrować jak działają. Dla małego pacjenta atrakcyjne na pewno też będą kolorowe plomby.

Stomatologia estetyczna i implantologia

To dwie dziedziny stomatologi poprawiające nie tylko nasze zdrowie, ale przede wszystkim nasz wygląd. Dzięki stomatologi estetycznej i implantologii możemy cieszyć się przepięknym uśmiechem na zawsze. W centrum stomatologicznym Siedlce możemy mieć wszczepione implanty zębowe, bądź na dwóch implantach możemy mieć osadzoną protezę. W centrum swój gabinet ma zarówno technik protetyk jak i ortodonta, dzięki temu protezy i aparaty zębowe są wykonywane na miejscu, a my mamy możliwość skorzystania z konsultacji u kilku specjalistów.

Chirurgia szczękowa

Dla specjalistów z tego centrum chirurgiczne usuwanie zęba to nie problem. Pracuje tutaj bowiem również chirurg szczękowo – twarzowy, który zajmuje się trudnymi zabiegami, np operacjami po wypadkach, czy usuwaniem ósemek. Zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Dzięki dostępności specjalistycznego sprzętu do wykonywania zdjęć panoramicznych szczęki, przed zabiegiem możliwa jest otrzymanie pełnej diagnostyki. Nie każde centrum stomatologiczne w Siedlcach dysponuje tak dobrym sprzętem do diagnostyki problemów z uzębieniem, dlatego przed dokonaniem wyboru dobrze jest zapoznać się z pełną ich ofertą.