Jak przygotować samochód do przeglądu rejestracyjnego?

Każdego roku w życiu kierowcy przychodzi taki moment, gdy trzeba stawić się z naszym samochodem na przeglądzie rejestracyjnym. Podczas badania technicznego sprawdzone zostaną podstawowe układy zapewniające bezpieczeństwo jazdy w naszym aucie, takie jak układ hamulcowy, zawieszenie i tym podobne. Aby zaliczyć przegląd bez problemów warto auto najpierw nieco przygotować i właśnie o tym będzie dzisiejszy poradnik. Sprawdzimy co zrobić przed terminem badania technicznego, by na pewno nasz pojazd przeszedł je pomyślnie.

Na początku dobrze byłoby po prostu ogólnie ocenić stan naszego auta. Pojedźmy na jakąś boczną drogę i zahamujmy nieco mocniej kilka razy, sprawdźmy czy auto nie jest ściągane w bok. Może to bowiem oznaczać problemy z hamulcami, a tego absolutnie nie chcemy, ponieważ na pewno nie przejdziemy wtedy pomyślnie przeglądu z naszym samochodem. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa, w końcu niesprawne hamulce to bardzo poważny problem. Warto również wyjąć podnośnik i podnieść każde z kół, a następnie poruszać nim, żeby sprawdzić czy nie ma luzów. Sprawdźmy zwłaszcza przednie koła, ponieważ możemy mieć tam luzy na wahaczach.

Wtedy na pewno nie zaliczymy badania technicznego i trzeba naprawić takie problemy, zanim stawimy się na przegląd rejestracyjny. Warszawa jako największe miasto w Polsce, posiada całe mnóstwo stacji diagnostycznych. Niektóre połączone są z serwisami samochodowymi, więc jeśli nie jesteśmy pewni stanu technicznego auta, to dobrze wybrać się właśnie do jednej z takich stacji. Jeśli auto nie zaliczy badania, będziemy mogli od razu wstawić je na serwis.

Przygotowując samochód zajrzyjmy także pod spód. Nie może być tam znacznych wycieków, głównie takich płynów jak olej silnikowy, albo też płyn z układu chłodzenia. Jeśli nasze auto po dłuższym czasie stania w jednym miejscu zostawia po sobie tłuste plamy, to znaczy że na pewno mamy wyciek oleju. Dodatkowym faktem, który o tym świadczy, może być obniżający się poziom na miarce i konieczność częstych dolewek. Musimy to także naprawić, zanim pojedziemy na przegląd rejestracyjny. Warszawa jest już dosyć zanieczyszczona różnymi substancjami szkodliwymi dla środowiska, więc dobrze by było, byśmy nie dokładali się do tego, poprze wycieki płynów eksploatacyjnych z naszego auta. Podobnego zdania jest kodeks drogowy, dlatego auto z wyciekami badania technicznego na pewno nie przejdzie. Ostatecznie sprawdźmy wszystkie światła zewnętrzne i żarówki w naszym pojeździe. Żadna nie może być przepalona, a jeśli znajdziemy nieświecącą, to od razu ją wymieńmy. Szkoda byłoby dostać negatywny wynik badania z tak błahego powodu, jak brak jakiegoś światła.

Jeżeli auto jest dobrze przygotowane i przejdzie przegląd, dostaniemy upragnioną pieczątkę do dowodu rejestracyjnego i będziemy mogli przez kolejny rok spokojnie jeździć (chyba że auto jest nowe, wtedy te okresy są dłuższe). W przypadku jakichś usterek otrzymamy wynik negatywny i będziemy mieli 14 dni na doprowadzenie auta do pełnej sprawności. Jeśli nie jesteśmy pewni czy auto zaliczy badanie, a chcemy mieć pewność, to dobrze zabrać samochód do jednego z warsztatów, by najpierw mechanicy ocenili jego stan i ewentualnie dokonali niezbędnych napraw.

Zdiagnozuj swój samochód razem z nami: http://www.stacja-kontroli-pojazdow.pl

Godno?? i szacunek https://jakubisiak.eu/zaklad-pogrzebowy-warszawia-ochota/ Warszawa i okolice.