Wygodne i funkcjonalne wózki dziecięce 3 w 1

Pojawienie się dziecka w naszym życiu to przełomowy i niezwykle ważny moment. Gorączkowo przeglądamy poradniki, dbamy o każdy najmniejszy szczegół w trakcie kompletowania wyprawki dla maluszka. Chcemy zapewnić mu jak najlepszy start. Jednym z dylematów, z jakim borykają się młodzi rodzice, jest wybór odpowiedniego wózka. Musi być wygodny i funkcjonalny oraz służyć przez długi okres czasu. Optymalnym rozwiązaniem są wózki dziecięce 3 w 1. 

Dzieci szybko rosną, równocześnie zmieniają się ich potrzeby. Noworodki i niemowlęta śpią przez większość czasu, do tego też zazwyczaj służą im spacery. Dlatego na samym początku potrzebna jest tzw. „gondola” czyli głęboki wózek, przypominający nieco mobilne łóżeczko. Można okryć w nim maleństwo kocykiem lub kołderką, tak by bezpiecznie i smacznie mogło sobie drzemać. Nieco starsze pociechy, znacznie ciekawsze już świata i zaczynające samodzielnie chodzić, zdecydowanie wolą obserwować świat dookoła niż leżeć. Należy wtedy zamienić wózek na spacerowy. Dziecko, zabezpieczone pasami siedzi na wprost do kierunku jazdy i podziwia widoki. Wózki dziecięce 3 w 1 posiadają obie te funkcje. Na głównej jego konstrukcji można zamontować najpierw „gondolę” a z czasem zamienić ją na „spacerówkę”. System mocowania nie jest skomplikowany i nie wymaga wiele siły, dlatego poradzić sobie z nim mogą zarówno tatusiowie jak i mamy. Do czego służy trzecia funkcja? Jest to moduł służący jako fotelik samochodowy, który po zakończeniu jazdy można umieścić na głównej konstrukcji, na której będzie pełnił funkcję normalnego wózka. Można też używać go jako nosidełko, ponieważ wyposażony jest w specjalny uchwyt do noszenia. Jest to duże ułatwienie w sytuacji gdy musimy pojechać z malcem np. do lekarza. Nie musimy wówczas zabierać ze sobą osobno wózka i fotelika, które razem zajmują dużo miejsca. 

Do wózka dziecięcego 3 w 1 dołączane są zazwyczaj akcesoria dopasowane do każdego z modułów, takie jak moskitiery czy folie zabezpieczające przed deszczem i wiatrem.

Nie brakuje także udogodnień dla rodziców. Na wyposażeniu są torby, w których schować można pieluszki, butelki z mlekiem, kosmetyki i wszystkie potrzebne rzeczy do pielęgnacji maluszka. Pod wózkiem często umieszczana jest siatka, w której przewozić można zakupy, bez konieczności dźwigania dodatkowych siatek.

Czy rozwiązanie typu 3 w 1 to dobra inwestycja? Czy nie lepiej wymieniać kolejno wózki na nowe, zgodnie z potrzebami dziecka? Przy ograniczonym budżecie być może łatwiej jest pozwolić sobie na początek na opcję jednofunkcyjną, ponieważ jest ona zdecydowanie tańsza. Sumując jednak koszt kupowanych kolejno wózków i fotelika samochodowego, wydatek będzie większy lub co najmniej podobny. Należy wziąć pod uwagę również wielkość przestrzeni jaką dysponujemy, by przechowywać kolejne wózki. Nie od razu znaleźć można okazję do pozbycia się „poprzednika”. Przy zakupie wózka dziecięcego 3 w 1 nie trzeba się tym martwić. Jest w ciągłym użyciu, a gdy dziecko z niego wyrośnie, nie zajmuje dużo miejsca.

Polecamy wpis: https://www.dzieciecemarzenia.pl/22-3-funkcyjne-3w1