Zdrowie i uroda

Klinika chirurgii plastycznej – jak wybrać?

Podpowiadamy jak wybrać najlepszą klinikę chirurgii plastycznej!

Możliwość zmiany wizerunku, twarzy, poprawa wyglądu i jednocześnie samopoczucia fascynuje człowieka od tysięcy lat. Każdy z nas chce wyglądać dobrze, czuć się atrakcyjnie i młodo. Jak to osiągnąć? Jak wyglądała kiedyś medycyna estetyczna? Jak wygląda dziś? Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Chirurgia plastyczna, czyli jak to się zaczęło…?

Pierwsze doniesienia na temat wykonanych zabiegów korekty urody pochodzą sprzed dwóch tysięcy lat, z terenów obecnych Indii. Z powodu kar cielesnych (amputacje nosów i uszu), jakie były wtedy stosowane, zabiegi chirurgii polegały głównie na odwróceniu efektów kar. Nikt nie chciał być oszpecony.

Następne próby rekonstrukcji były podejmowane z powodu urazów i ran odniesionych w bitwach, pojedynkach, wskutek chorób i w wypadkach, np. podczas polowań. Do czasu odkrycia skutecznego znieczulenia, czyli do 1830 roku, operacje te odbywały się kosztem ogromnego bólu i poświęcenia pacjentów. Morfina, alkohol czy marihuana nie były w stanie całkowicie znieść bolesnych odczuć.

Wynalezienie narkozy popchnęło chirurgię na szybsze tory. Operacje stały się mniej traumatyczne, powszechniejsze i bezpieczniejsze. Coraz więcej osób decydowało się na zabiegi chirurgiczne, w tym korekty plastyczne.

Duży postęp w dziedzinie chirurgii plastycznej miał miejsce po zakończeniu pierwszej wojny światowej. Lekarze wojskowi, którzy ratowali rannych i dokonywali wielu śmiałych operacji rekonstrukcyjnych, po zakończeniu wojny przekwalifikowali się na chirurgów operujących dla poprawy urody i komfortu pacjentów, a nie tylko dla ratowania życia. A doświadczenie zawodowe mieli ogromne…

Chirurgia dzisiaj

Obecnie najczęściej wykonywaną operacją z zakresu chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Kobiety wprawdzie przodują w decydowaniu się na zabiegi plastyczne, ale każdego roku coraz więcej mężczyzn przekonuje się do tego sposobu poprawienia wizerunku. I nie są to wyłącznie osobistości ze świata kina czy estrady.

Panowie poprawiają nosy, likwidują zmarszczki, dokonują wypełnień, odsysają tłuszcz i modelują sylwetkę.

Kobiety i mężczyźni w starszym wieku wykonują zabieg liftingu oraz korektę powiek.

Panie po urodzeniu dziecka decydują się powrót do figury sprzed ciąży i wykonują mommy makeover, co polega na kompleksowym zestawie zabiegów przywracających szczupły i kształtny wygląd. Na mommy makeover , w zależności od potrzeb pacjentki, składa się liposukcja, lipomodelling, podniesienie i wypełnienie piersi, plastyka brzucha.

Do typowo męskich zabiegów zalicza się ginekomastię, czyli usunięcie przerostu piersi u mężczyzn. Duże, jakby kobiece piersi u mężczyzny, to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale realne zagrożenie nowotworem sutka, co w przypadku panów może skończyć się śmiercią.

Jak wybrać najlepszą dla siebie klinikę plastyczną?

Jedną z rekomendowanych technik wyboru bezpiecznej i renomowanej kliniki medycyny plastycznej, jest zasięgnięcie opinii u osób, które się poddały zabiegom plastycznym. Co jednak, jeśli nie znamy nikogo takiego, lub nie możemy zapytać?

W takim przypadku sugerujemy przyjrzeniu się rekomendacjom klinik z dużych aglomeracji miejskich.

W większych miastach, takich jak Warszawa, oferta klinik plastycznych jest zwykle bogatsza, konkurencja znaczna, ale również więcej osób decyduje się na zabiegi i ocenia je w sieci.

Oceny internautów nie są może zbyt wiarygodnym źródłem wiedzy, ale od czegoś trzeba zacząć.

Sugerujemy wizytę w wybranej klinice http://klinikagrzesiak.pl/  i sprawdzeniu jej pod kątem licencji i pozwoleń państwowych do prowadzenia działalności medycznej w zakresie chirurgii. Warto zapytać w recepcji od kiedy działa klinika i jakie mają procedury medyczne do poszczególnych zabiegów. Wszelkie informacje powinny być udzielane chętnie i obszernie.

Wizyta konsultacyjna – ważny moment

Ważnym elementem decyzji jest rozmowa z chirurgiem podczas wizyty konsultacyjnej. Mamy okazję zadać lekarzowi, który będzie operował istotne pytania. Jednym z nich powinno być pytanie o doświadczenie zawodowe, ilość przeprowadzonych operacji, zdobyte certyfikaty i zaświadczenia medyczne.

Ponadto jest to chwila, kiedy przedstawiamy swój problem i jakie są oczekiwania pacjenta po zabiegu. Lekarz powinien obszernie zebrać wywiad i uczciwie przedstawić konsekwencje zabiegu oraz wszelkie możliwe skutki uboczne. Renomowany chirurg przed zabiegiem ocenia stan zdrowia i realne możliwości przeprowadzenia operacji. Zleca kompleksowe badania i na ich podstawie aprobuje pacjenta do zabiegu.

Każdy zabieg chirurgiczny jest poważną ingerencją w organizm człowieka i niesie ze sobą ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Uczciwy i kompetentny lekarz uprzedzi o wszelkich możliwych komplikacjach. Jeśli tego nie zrobi, będzie to poważne zastrzeżenie do intencji lekarza.

Z powyższych informacji wynika, że wybór najlepszej dla siebie kliniki operacji plastycznych to poważna decyzja, która powinna być poprzedzona rozwagą i zasięgniętymi u źródła informacjami.